Kiek kainuoja nuotekų valymo įrenginiai

Kiek kainuoja valymo įrenginiai, pirma iškelia klausimą vartotojai, kurie nori įsigyti įrenginius nuotekų valymui. Tačiau iškarto skubėti analizuoti nereikėtų. Yra tam tikrų niuansų, kurie įrenginių kainą gali pakelti keliais šimtais labiau.

Kiek kainuoja valymo įrenginiai

Specialistų paklausus kiek kainuoja ar kainuotų nuotekų valymo įrenginiai į vieną klausimą gautumėte atgal begales. Neturėdami informacijos ko jums tiksliai reikia, ko ieškote ir kokius įrenginius esate numatę montuoti nuotekų valymui. Todėl jos profesionalus pardavėjas telefonu nesugebės įvardinti kainos be papildomos informacijos.

  • Kokius valymo įrenginius planuojama įsigyti montavimui;
  • Ar yra paruoštas biologinių nuotekų valymo įrenginių planas;
  • Kiek asmenų naudosis nuotekų sistema;
  • Kur bus išleidžiamas valytas vanduo;
  • Kiti klausimai;

Kaip matote, net be kelių klausimų neįmanoma sužinoti įrenginių kainos. Vien gyventojų skaičius gali kainą pakeisti keliais šimtais. Paimkime, kad ir gamintojo Traidenis NV-1. Jis yra skirtas nuo 1 iki 4 asmenų šeimos buitinių nuotekų valymui. Tokio įrenginio kaina yra apie 1400 eurų. Tačiau individualiais atvejais, net ir 4 asmenims gali būti rekomenduojamas didesnio pajėgumo NV-2 įrenginys. Jo kaina siekia apie 1900-2000 eurų. Ir kaip matote, kainų skirtumas dėl vieno žmogaus gali skirtis net 500-600 eurų. Jei įrenginio ieškoma kotedžo buitinių nuotekų valymui ir pasirenkamas NV-4 valymo įrenginys, kuris gali išvalyti iki 19 asmenų nuotekų kaina šokteli iki 5600 eurų. Todėl svarbu žinoti, niekada nepirkite kainos, ji gali neatitikti Jūsų esamos padėties, šeimos narių generuojamų kiekių ir išvalymo pajėgumų kokybiškai.

Naudinga pasidomėti:

Ir priedai kelia kainą

Tie, kurie jau yra susidūrę nuotekų valymo įrenginių pirkimu žino, kad kiekvienas jų turi dar papildomą komplektaciją. Tad naudinga žinoti, kad kiekvienas papildoma dalis prisideda prie įrenginių kainos.

  • Orapūtės – papildomas priedas prie valymo procesų užtikrinimo. Orapūtės kainuoja įvairiai, tačiau jei imti viduriuką, 4-6 asmenų šeimai orapūtės kainuoja apie 140-150 eurų. Todėl akivaizdu, kad prie jau žinomų sumų: 1400, 2000 teks pridėti papildomai apie 150 eurų.
  • Filtracinis šulinys – nuotekų išleidimui į gruntą ar pasirinktą kanalizacijos griovį, tvenkinį. Tai įrenginys, kuris galutinai nukreipia išvalytą nuotekų vandenį į aplinką arba grąžina jį antram valymui, jei yra pasirinkti tokios modifikacijos įrenginys.
  • Galutinę įrenginių kainą lemia montavimo darbai. Tad suprantama, kad tik investuoti į valymo įrenginių talpyklą nepakaks, teks užsisakyti meistrus įrenginių sumontavimui. Paprasto įrenginio 4 asmenis montavimo kaina siekia apie 1800 eurų. Į ją įeina montavimo medžiagos, montavimo darbai, kasimas ir paleidimas. Taigi, prie jau supliusuotų 1550 eurų pridėkite dar minimum 1800 ir gausite galutinę biologinių nuotekų valymo įrenginių kainą – 3350 eurai bus tas atspirties taškas orientuotis į įrenginio kainą.

Kaip matote, kiek kainuoja įrengimai galima tik turint informaciją, „plika” įrenginio kaina dar nereiškia, kad Jūsų nelaukia papildomos investicijos įsigijus.